Клуб ораторської майстерності: Пишіть, слухайте, дивіться

11 серп. 2014 р.

Пишіть, слухайте, дивіться

Шановні оратори! Якщо ви хочете, щоб ваша промова була посередньою, бездушною та несправжньою, не читайте далі. Це вам не знадобиться. 


Багато досвідчених експертів з ораторства радять написати свою промову. Вивчити її. І ось ви з легкістю робите це на сцені. Загалом, друзі, майже з легкістю. Авжеж, я сама так часто роблю. А потім, коли переглядаю відео, мені здається, що я паскудненько виглядаю. В тому сенсі, що не там погляд, не там жест, не на тому місці мала б стояти. Перцю до моїх вражень від відео додає ще й голос, бо мені врешті-решт не подобається, як я звучу в записі. З часом я почала готуватись до промов по-іншому. 

По-перше, я записую свої промови. Так, я роблю те, що й радять досвідчені оратори, з єдиною відмінністю: пишу так, як говорю. Бо сприйняття написаного і сказаного, як небо та земля, справляють кардинально різні відчуття на аудиторію.

По-друге, текст на папері записую на диктофон і прослуховую. Якщо мені не подобається, змінюю порядок слів у реченні або змінюю все речення так, щоб звучало природно. 

По-третє, записую себе на відео, відточую мову тіла, жести та міміку. Насамкінець, не соромтесь виступити перед вузьким колом друзів чи знайомими. Повірте, така генеральна репетиція - найважче, що станеться з вами перед прем'єрою. Та сам виступ окупиться сторицею. Або не окупиться, якщо ви не зробите нічого. Нічого. І ось ваша промова посередня, бездушна та несправжня.


Немає коментарів:

Дописати коментар