Клуб ораторської майстерності: Поради оратору від Інни Давидюк

17 вер. 2014 р.

Поради оратору від Інни Давидюк


Друзі!

Дозвольте поділитись з вами порадами для ораторів та промовців, які на перший погляд видаються загальновідомими, але зазвичай ними нехтують в процесі презентації або виступу. Ці поради я взяла для себе у книжці “ Speak Easy” («Говорити легко») від  Джока Еліота, переможця світового чемпіонату Toastmasters.

У першу чергу треба знати свою аудиторію, тобто пам’ятати, хто ваші слухачі. Завжди пам'ятайте, що ви даєте промову не для себе, а для тих, хто вас слухає. Те, що близько вашому серцю, може зовсім не викликати емоцій у слухачів. Тому потрібно знати:
• Хто ваші слухачі (гендерний баланс та вік).
• Якщо це професійна презентація, який у них рівень підготовки та володіння інформацією.

Друге правило звучить англійською KISS. Але перекладається  не «поцілунок». Це англійська абревіатура – Keep It Simple and Stupid. Іншими словами максимально спрощуйте те, що говорите.

В чому це полягає? Ми завжди намагаємося повідомити якомога більше інформації, фактів, даних, цифр, але забуваємо, що слухачі не запам’ятають дослівно усього, що ми говорили. Щоб вашу промову сприйняли краще, варто виділити головні факти та написати їх простими словами і реченнями. Уявіть лише – ви промовець на професійній конференції. Ви виступаєте десятим наприкінці дня. Слухачі вже отримали достатньо інформації для роздумів, і тут ви починаєте вашу промову зі складносурядних чи підрядних речень, перевантажуючи її статистичними даними та звітами. На яку реакцію від аудиторії можна сподіватися? Звісно, вони будуть позіхати, дивитись на годинник або писати листи зі смартфонів. Щоб цього уникнути, уявіть  себе на їхньому місці і, що б ви хотіли отримати від промовця.

Тому, дорогі друзі, якщо ви бажаєте, щоб презентація або виступ справили враження на слухачів, пам'ятайте, що ви виступаєте не для себе, а для них і поставте їх потреби в центр вашого виступу.

Інна Давидюк, президент англомовного клубу Тостмастерс "DniproHills"

1 коментар:

  1. Цікаві матеріали на тему ораторського мистецтва є у психологічному журналі "Експеримент". Рекомендую!

    ВідповістиВидалити