Клуб ораторської майстерності: Олексій Тебенко про мову тіла і не тільки

19 лист. 2014 р.

Олексій Тебенко про мову тіла і не тільки


Ми вже говорили про те, як написати та підготувати промову. Тому сьогодні я пропоную поговорити про сам виступ. З чого він починається? Перш за все, з виходу промовця на сцену. Це і є, назвемо його, візуальний вступ. І це насправді дуже важливо, це ваше перше знайомство з аудиторією та її з вами. А чим закінчується виступ? Виходом зі сцени. Це – візуальний висновок. Отже, перша порада: виходячи на сцену, тримаймо поставу та усміхаймося. Впевнений вихід також допоможе вам трохи заспокоїтись і вдало розпочати саму промову. Закінчивши промову, слід зробити коротку паузу (нікуди не тікати), востаннє поглянути на аудиторію, легенько усміхнутися і впевненою ходою повернутися на місце.

Чому це так важливо? Як показують дослідження, ми сприймаємо тільки 10% інформації, яку чуємо. А те, що бачимо, сприймаємо у 5 разів краще. Який із цього висновок? :) По-перше, нам на засідання терміново потрібний новий експерт — знавець мови… тіла. Який пропонуватиме жест дня і розповідатиме нам про наші рухи-паразити. По-друге, нам треба приділяти суттєву увагу жестам, рухам та загальному вигляду.

Вступ і висновок у нас є, отже, черга основної частини. Як зробити рухи та жести, під час промови, вдалими? Друга порада: у тексті промови, біля ключових слів, варто зробити примітки для жестів, які ви хочете показати. Так і пишете чи позначаєте: зробити два кроки ліворуч, усміхнутися, заплакати, показати жест«багато» тощо. Щоб запам’ятати всі потрібні рухи, я придумав таке тренування – «сурдопереклад промови». Станьте перед дзеркалом і, нічого не говорячи, виголосіть промову. Так ви швидко звикнете працювати руками: не опускати, не схрещувати і не замикати, а тримати їх перед собою.

І, насамкінець, проста, але не менш важлива третя порада: перед виступом краще зняти все, що буде відволікати вас і аудиторію від того, що ви говорите. Звісно, якщо ви хочете, щоб люди слухали те, що ви говорите, а не думали скільки коштує ваш годинник чи який телефон у вас в кишені.

Отже, підсумуємо. Порада №1 – впевнено виходімо і йдімо зі сцени, це – наші візуальні вступ і висновок. Порада №2 – тренуймо «сурдопереклад промови» перед дзеркалом. Порада №3 – перед виступом знімаймо все, що буде відволікати вас чи аудиторію. Вдалих промов!


Немає коментарів:

Дописати коментар