Клуб ораторської майстерності: Бібліотека

Бібліотека


Рекомендує: Анна Трач

Синопсис: Ця книга - про можливості та відкриття, про надії і сподівання, про МИСТЕЦТВО ЖИТТЯ!
Історія 20-го століття, яку переповідає Гаврилишин. Автобіографія маленького хлопчика із села. Лісоруба. Інженера. Професора. Радника усіх президентів України, і не тільки, дипломатів і міжнародних корпорацій. Людина світу...
Богдан Гаврилишин - людина яка постійно вчиться та мріє і крок за кроком йде вперед.

Стиль:  Проста українська мова, подекуди зустрічаються діалектні слова.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Усім. Адже книга про справжнє життя! Для молодих українців книга – це своєрідна «інструкція досягнення успіху». Книга у вільному доступі і в паперовому, і в електронному виді.

Улюблена цитата: 
Все, що я зробив у житті, я починав із мрії!

Б. Гаврилишин 
"Залишаюсь українцем"

Едмон Ростан "Сірано де Бержерак"


Рекомендує: Марина Марченко

Синопсис: Героїчна комедія. Дія відбувається у Парижі в середині XVII століття. Паризький поет, сатирик, гострослов і дуелянт Сірано де Бержерак, звитяжний та благородний, але негарний (з неймовірно великим носом), таємно закоханий у красуню Роксану. Дізнавшись про те, що Роксані сподобався його новий товариш по службі, який не вміє красиво говорити, Сірано, попри душевний біль, переконує юнака прийняти дружню послугу і пише від його імені поетичні листи Роксані.

Стиль: Прекрасний переклад з французької класика української літератури Максима Рильського. Твір дає чимало прикладів філігранного красномовства.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Всім, бо цей сюжет і цей герой належать до обов'язкового "багажу" освіченої людини. От тільки знайти її українською непросто - треба питати в бібліотеці поетичні переклади М. Рильського.

Улюблена цитата: 
"Не можеш ти зрости, як дуб чи осокір -
Не вийся коло них, у власну силу вір,
І хоч зостанешся при вирості малому,
Будь зобов'язаний собі лише самому!"


Рекомендує: Євгенія Зінько

Синопсис: Топонімія, як мовна проекція історії береже відомості про три "темні століття" (7-10 ст.) Середньовіччя. З 24 нарисів книги читач дізнається про те, як крок за кроком вдалося прочитати з карти і датувати ознаки втечі до Європи переможених арабами габрів з Персії та Кавказу (650-717), про системний слід у топонімії України війни арабів з хозарами й слов'янами (710-737) та між собою (750). Топонімія України свідчить, що на її землі по річках задовго до Русі проникали вікінги — а насправді данці, норвежці, шведи.

Стиль:  Для мене ця книга — наукова подорож, захоплива і авантюрна.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Всім, хто любить таємниці, квести, історію, етимологію і топонімію.

Улюблена цитата: 
Цитату не напишу, але скажу, що я тепер знаю звідки з'явився цар Горошок і змій Горинич)

К. Тищенко
"Халіфат і Сівера: топонімічний слід в Україні"Стівен Гокінг
"Коротка історія часу"
Рекомендує: Олександр Телемко

Синопсис: «Коротка історія часу» — знаменита книжка, що витримала понад двадцять перевидань англійською та сорок перекладів, перебувала у списку бестселерів «Санді таймс» понад чотири роки, потрапила до «Списку найпродаваніших книжок» [за всю історію людства].

Стиль:  Просто супер:)))

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Книжка безплатна. Кожен охочий/Кожна охоча може її прочитати, як і самому/самій долучитися до перекладу світової науково-популярної літератури.

Улюблена цитата: "Тоді ми всі, філософи, науковці і просто звичайні люди, зможемо взяти участь в обговоренні питання, чому так сталося, що ми із Всесвітом існуємо. Якщо ми знайдемо на нього відповідь, це стане кінцевим тріумфом людського розуму, бо тоді ми збагнемо думку Бога."


Рекомендує: Олександр Палько

Синопсис: Бізнес, амбіції вищого рівня. Прагматичні американці впродовж 9-ти років пtроводили масштабні дослідження й от виявилося: людина здатна долати найкарколомніші обставини, протистояти й перемагати. Автори говорять мовою фактів. Без припущень і довгих ліричних відступів.

Стиль:  Переклад з англійської, виконано на гідному рівні.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Скептикам, які вже не вірять, як вони самі кажуть, в подібні книжки.

Джим Коллінз та Мортен Т. Хансен 
"Величні за власним вибором"Чарльз Діккенс
"Різдвяна історія"Рекомендує: Марина Марченко

Синопсис: Це класична різдвяна історія зі щасливим завершенням: перетворенням поганих на хороших, бідних і знедолених - на задоволений середній клас :). І це якісна різдвяна історія - бо в усе це віриш, і надихаєшся добром і сповнюєшся радістю. Не дарма ж Діккенса називають в Англії "винахідником Різдва".

Стиль:  Не мені аналізувати Чарльза Діккенса - світового класика. Український переклад якісний, через слова не перечіпаєшся, читається легко.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Усім напередодні Нового року та Різдва.

Улюблена цитата: "Сам не знаю, що зі мною діється! - закричав він, плачучи і сміючись,...- Мені так легко, наче я пір'їнка, так радісно, наче я ангел, так весело, наче я школяр! А голова йде обертом, як у п'яного! Вітаю з Різдвом усіх, усіх! Із Новим роком весь світ! Ура! Ура! Ура!"

Рекомендує: Юрій Марченко

Синопсис:  Книжку задумували як збірку колонок з журналу "Український тиждень" з 2010 до 2014. Та впродовж підготування книжки передмова з кількох сторінок переросла у самостійну частину обсягом у півкнижки. Там - роздуми автора як він з російськомовного нащадка білого емігранта вилюднів у свідомого українця.

Стиль:  Автор пише просто і зрозуміло, що, власне, і вирізняє мемуари і публіцистику від художньої прози.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Кожному, хто рухається тим самим маршрутом, від Р до У.

Улюблена цитата: Це назва (R2U), яка описує еволюцію автора. Цю абревіатуру він позичив у сервісу російсько-українських словників r2u.org.ua, до якого я причетний.

Юрій Макаров "R2U"

Ю. Андрухович "Рекреації"

Рекомендує: Олександр Стукало

Синопсис: Збірка: два романи ("Рекреації" та "Московіада"), дві літературознавчі статті й кілька віршів зі збіркии "Листи в Україну". Написано 1992-1995 року. "Рекреації" - опис Свята Воскресаючого Духа у вигаданому українському містечку Чортополі, на яке приїздять молоді поети, режисери, проститутки, емігранти та інші діячі. Далі відбуваються хаотичні дії, розмови, бійки й звільнення від умовностей. "Московіада" - роман про українського поета Отто фон Ф., який вчиться у московському Літературному інституті, п'є й міркує про різні цікаві життєві речі.

Стиль: Хороша українська з вкрапленнями матюків і галичанізмів. Стиль - сподобається не всім, бо не нейтральний. Ранній Андрухович може бути цікавим, але його є за що не любити.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Всім, хто цікавиться, з чого починалася українська сучасна проза.

Улюблена цитата: 
Я заліз у тугу, як в тогу чи в робу. 
Моя ніч — ніби голка в горлі вічна.
Я собі підчепив тут одну хворобу. 
Нею можна пишатись. Вона психічна. 

Ця психічна хвороба, тобто кохання, 
всі ознаки її описав Авіценна: 
не дає зітхнути синдром махання 
і потреба здохнути здоровенна. 

Я нормально писав непогані вірші, 
міркував про найтоншу тканину прози, 
а тепер мої рими щоразу гірші 
 і до "прози" римуються в мене "сльози". 

І лежу, мов мішок, я. 
Чорнію, худну без повітря, 
світла, тепла, привіту. 
Я розклав оцю журбу многотрудну 
на півкулях мозку, мов карту світу. 

Помолися ж за мене в кватирку Божу 
ліпше всохнути, впитись, нажити грижу. 
Я з розпуки тут ошаліти можу — 
вену вріжу, скажімо, чи всіх заріжу. 

Любий друже, приїдь, порятуй і вибав! 
Привези мені морфій, тютюн і тишу. 
Я конаю тут, як остання риба. 
А про інше все ще тобі напишу.

Рекомендує: Світлана Осіпчук

Синопсис:  Про родину, різні покоління якої жили у Карпатах у 1914-1953 роках.

Стиль: Книжка, яка відкрила мені сучукрліт.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Усім, кому цікава сучасна українська література

Улюблена цитата: "Він не міг собі уявити, як зможе показати доньці всі місця у горах від Мокрої до Ялівця насправді. Замість чотирьох днів потрібно, щоб подорож тривала чотири сезони. Тільки так, а ще вдень, вночі, вранці і ввечір Анна могла би побачити, як разом по-різному виглядає ця дорога. Він дивився на карту, читав назви вголос і ставав щасливим вже від цього. Його навіть не засмучувало, що карта нічого не промовляла до Анни. Щоправда, трохи непокоїли дерева, яких не бачив стільки років – їх ріст є найчастішою причиною того, що робить місця несподівано невпізнаваними. І найповажнішим доказом необхідності ніколи не полишати близьких дерев напризволяще. Щодо самого переходу, то жодна подорож і так не знає, що з нею може статися, не може знати своїх справжніх причин і наслідків".
Тарас Прохасько "НепрОсті"


В. Лис "Соло для Соломії"
Рекомендує: Юля Барчукова

Синопсис: Книга про долю однієї жінки від самого народження до старості, що жила в тяжкі часи. Хоча, чи буває жінці легко?

Стиль: Західнополіський діалект.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? Книга в першу чергу для тих, хто хоче довідатись про справжнє обличчя війни. Тут є місце коханню, надії та спокою.

Улюблена цитата: "Соломія виконувала всі Настині накази. До котиків підходила і гладила, навіть щокою тулилася, відчуваючи лоскітливу прохо­лоду, на траву молоденьку, молочаєвими жовтими квітками густо всіяну, очі опускала. І навпаки, до цвіту очі підводила, як стали загорєнські садки вкриватися білосніжним шумовинням."


Рекомендує: Анна Бурик

Синопсис: Про любов до двох міст – Києва (де пройшло дитинство головної героїні) та Токіо (дорослішання) , про самотність, самостійність і САМість.

Стиль: Приємна для читання мова з вкрапленням японських слів.

Улюблена цитата: "...Бабуся тоді сказала, що найкраща людська доброта - це та, яку ти отримуєш і не помічаєш, яку тобі дають так, що ти навіть сам спочатку не розумієш, що то був вияв любові до тебе..."
О. Хоменко "Японська історія"


М. Кідрук "Мексиканські хроніки"


Рекомендує: Катя Зарубіна

Синопсис: Книга про мрію під назвою Мексика. Про хлопчину-студента Макса Кідрука, який навчаючись у Швеції вирішив гайнути на інший континент та здолав автостопом відстань від узбережжя Атлантичного океану до узбережжя Тихого.

Стиль: Книга настільки легко читається, що складається враження про розмовний стиль. Приправлена соковитим гумором.

Кому рекомендуєте прочитати цю книгу? 
Всім, кого цікавлять пригоди, мандри, цікаві життєві історії

Улюблена цитата:  "Я вас благаю, ніколи в житті, чуєте, ніколи в житті не змивайте унітаз в літаку, сидячи на ньому".